Центр Гармонія

Мир , Любов , Гармонія…

Розсилка заходів

Щоб отримувати інформацію
про заходи нашого центру,
введіть свій е-мейл та
натисніть кнопку "Підписатись"

  • Маленька святиня

Загаєцький монастир — це історична пам’ятка 17 ст. Фундаторкою монастиря Іоанна Милостивого є поміщиця Ірина Ярмолинська. Вона у 1626 році з благословення преподобного Іова Почаївського та святителя Петра Могили, Митрополита Київського, заклала святу обитель.Поміщиця наділила монастир землями й написала фундуш, який власноруч був завірений рукою преподобного Іова. Й досі документ зберігається у Почаївській Лаврі. 400 -літні стіни монастиря пам’ятають епоху козацької слави.

По сьогодні у монастирі зберігся триповерховий оборонний храм з бійницями, який є унікальною архітектурною пам’яткою національного значення (1626 року). Монастир мав багату на стародавні рукописи бібліотеку, примірником якої є першодрукована Острозька слов’янська Біблія (1581 р.). З того часу монастир не закривався. Лише в середині 50-х років життя в обителі почало занепадати, і в 1964 монастир закрили офіційно, а храм почав діяти як приходський.

— Торік обитель святителя Іоанна Милостивого одержала статус монастиря, — розповідає його намісник ієромонах Геронтій.

Монастир мав три етапи розквіту. Останній — на початку 20 ст. при архімандриті Єпіфанії, для якого братія збудувала в монастирському лісі скит на честь святителя Іоасафа, єпископа Бєлгородського. Братію скита – 4 ієромонахів, 5 послушників, паломників — у 1943 році у Лазареву суботу розстріляв німецький каральний загін. І досі збережені дві могили розстріляних ченців та могилка старця Єпіфанія.

ВСЕМИЛОСТИВІЙША СВОЮ ОБИТЕЛЬ НЕ ЗАЛИШИТЬ…

Головною святинею храму є Загаєцька чудотворна ікона Божої Матері, яку в народі назвали Всемилостивійша. Ікона знайдена матір’ю Ірини Ярмолинської Євою у поміщицькому лісі і була сімейною іконою. Однак два роки тому чудотворну Загаєцьку ікону, до якої весь люд приходив по допомогу і захист, посеред ночі викрали. Й не виключено, що нині вона у затворі у котроїсь багатої людини задля поповнення колекції…

— Крадена ікона не тільки не приносить щастя сім’ї, а й є святотатством, — каже отець Геронтій. — Ікона потребує молитви. Вона – точка дотику видимого й невидимого світів. Це — вікно у небо. Історія Церкви показує, що ікони – як живі істоти. Через ікони говорили святі, а Господь являє свої чудеса, зцілення, благодать. Ми кожен день служимо канони Матері Божій у скорботних обставинах і в такий спосіб просимо Всемилостивійшу повернутися у свою обитель.

Окрім ще декількох святинь монастиря – ікони Іоанна Милостивого з мощами, рідкісної ікони Спасителя у терновому вінку, св. Маманта з мощами — аж тягне приложитися до лику святого Миколая Чудотворця.

— Вона завжди була такою веселою? — цікавлюся у намісника о.Геронтія.

— Ікону святителя Миколая принесли прихожани. Святий Миколай явився у сні жінці, в будинку якої перебувала ця свята ікона, плачучим і просив віддати його у монастир. Первісний лик був трохи інший, риза — дерев’яна. Образ почали промивати – й проявився перший лик святого Миколая, який бачимо на іконі веселим.

Кожен, хто відвідує цю обитель, приложується до її святинь, відчуває полегшення і бажання приїхати на цю святу, намолену віками гору ще раз…

Всім, хто допоможе святій обителі коштами, братія і намісник монастиря ієромонах Геронтій висловлюють свою сердечну вдячність і молитовно призивають Боже благословення, материнський покров Всемилостивійшої і заступництво святителя Iоанна Милостивого на їх добрі справи і починання.

Ольга ВІЛЬЧИНСЬКА

Загайці фотогалерея

Центр “Гармонія» запрошує до паломництв святинями нашого краю.
Контакти: тел.  0685 79 72 79, е-мейл: harmoniya.org@gmail.com