Центр Гармонія

Мир , Любов , Гармонія…

Розсилка заходів

Щоб отримувати інформацію
про заходи нашого центру,
введіть свій е-мейл та
натисніть кнопку "Підписатись"

  • Маленька святиня

Гармонія

Мабуть, кожна людина хотіла б жити у постійному мирі з самою собою і навколишнім світом. А значить — не злитись і не дратуватись, не шматувати свідомість численними компромісами між “можу”, “хочу” і “мушу”, не заздрити, не комплексувати і ще багато “не”, протистояти яким пересічний громадянин нашого далекого від усіх ідеалів суспільства вважає просто неможливим. Гармонічність стосунків відійшла кудись далеко на задній план. А всі свої неприємності, нещастя  і “невезуху” ми звично і затято списуємо на обставини, недоліки оточуючих і все таке інше. Разом з тим ще мудреці прадавніх часів стверджували, що спокій , радість і гармонію треба шукати передусім у своїй душі, а  змінити на краще навколишній світ неможливо, не вдосконаливши спочатку знову ж таки  себе. Інша справа, що  це непросто. Але ж – можливо! Тернополянин Дмитро Вакуленко, наприклад, у цьому впевнений стопроцентно. Інакше не був би керівником незвичайного об’єднання під назвою “Гармонія”. Незвичайного передусім тому, що,  як на мене, воно об’єднує  речі мало- чи й зовсім несумісні.

— Дмитре, пересічна людина створена так, що якщо вона, наприклад, є ревним християнином, то вже навряд чи сприймає релігійну філософію древнього Сходу, а у діяльності вашого об’єднання подібне змішано.У переліку заходів, що ви їх проводите, і зустріч з ігуменом католицького монастиря, і вечір пам’яті родини Реріхів, і лекція на тему “Діагностика карми”, і семінар по Чжун Юань Цигун ( стародавнє китайське мистецтво оздоровлення та розвитку людини —авт.) і ще багато чого, що у свідомості багатьох людей є навіть антагоністичним по суті.

— Всі люди однакові за фізіологією та енергетикою. У них хіба що різний рівень культурного розвитку, і ті самі речі вони можуть називати по-іншому, надаючи тій самій сутності різних форм. Але ж ми, приміром, не називаємо імпортну швейну машинку чужорідною для нас тільки через те, що її колись придумали чи вперше виготовили в іншій країні. Все залежить від того самого рівня розвитку людини,тож з кожним можна і треба говорити, використовуючи зрозумілі йому поняття .

Взагалі ж ви почали із дуже складного питання. Тут ще непочатий край роботи, бо сподіватись на раптове просвітлення людської свідомості даремно.

— Якими є основні принципи та напрямки діяльності “Гармонії” і що дало поштовх до створення об’єднання ?

— “Гармонія” об’єднує абсолютно різних за віком, соціальним станом, освітою та професією людей, котрим не байдуже як власне, так і майбутнє людства в цілому. Мета – сприяння всебічному та гармонійному розвитку членів, задоволення їхніх духовних запитів та інтересів, адже зараз, на зламі епох, багато хто відчуває духовний голод і потяг до істини, замислюється над смислом буття. Саме таким ми і намагаємося допомогти. Відтак основні принципи діяльності – це свобода вибору кожного, любов і гармонія у стосунках та терпимість. А до основних форм роботи належать такі, як збереження культурних і духовних традицій нашого народу та народів світу, творчий підхід до їх застосування у повсякденному житті, обмін досвідом пізнання себе та навколишнього, утвердження здорового способу життя та поширення методів самовдосконалення.

Почалося ж усе з того, що, прослухавши лекцію заїжджого київського спеціаліста по Чжун Юань Цигун – стародавньому китайському методу оздоровлення та самовдосконалення, який базується  на баченні людини в комплексі її фізичної,духовної та енергетичної структур – кілька ентузіастів задумалися над можливостями практичних занять.Тобто почалося усе із занять по Цигун, а потім ми поступово розширювалися, “обростали” іншими інтересами.Люди, пробудившись з духовного сну, дуже захотіли робити щось, аби допомагати пробуджуватись й іншим.

-Як зазвичай проходять зустрічі в “Гармонії”?

— Окрім занять за різними методиками вони включають спільні молитви, спілкування з різними цікавими людьми, яких запрошуємо, і просто між собою. Взагалі є дуже багато всього різного.  Приміром,  духовна косметологія, про яку преважна більшість людей ніколи й не чули —  особлива форма  взаємомасажу обличчя чи тіла  після спеціальної духовної підготовки.Або ось впродовж дванадцяти тижнів ми щосуботи  всі разом ходили до церкви відмолювати кожний свій рід, крм того вдома також читали спеціальні молитви.Це було щось по-християнськи надзвичайне і дуже глибоке .

-У розкладі роботи вашого об”єднання по понеділкам зазначено – “Домівка друзів”. А що це ще за така таємнича домівка?

— Це заняття –різні медитації і вправи – за авторською програмою киянина Ігоря Завірюхи, який своєрідно розвинув і доповнив той самий Цигун.Він же випустив оригінальну кишенькову книжечку “Оракул на щодень”,якою залюбки користуюся і я сам.Це, звичайно, своєрідна психологічна гра, до якої не варто ставитися аж надто серйозно. Разом з тим надзвичайно корисно,коли самому важко прийняти те чи інше рішення, попросити подумки допомоги у цього “Оракула” і, відкривши міні-книжечку наобум, прочитати одну з наступних ,наприклад, фраз. ”Зганьбитися – очиститися”   ,”Поки не знайшли – не загубили”, ”Легше утримати вітер в кишені, ніж скористатися вкраденим знанням”,  ”Простити ,щоб відпустити, а відпустити, щоб звільнитися”, “Паразит представиться донором”, “Лжезвинувачення  розв”язує  кармічний вузол і допомагає вийти на новий ступінь розвитку”…

—         Дмитре, ваше життя змінилось після того, як ви почали займатись усіма цими справами?

—         Безперечно! Організм став сильнішим, витривалішим, загострилася інтуїція, значно глибшим стало сприйняття навколишнього світу. Це при тому, що  пройдено лише маленький шматочок  обраного шляху.

—         Отже,ви переконані , що досягти гармонії можна і в нашому наскрізь недосконалому суспільстві?

—         Звичайно, без постійних компромісів не обійтися, але вибір є завжди, в усьому, і якщо робити його правильно, то і людина, і її життя обов”язково змінюватимуться на краще.Духовний менеджмент також існує! Дуже багато цікавого на цю тему можна прочитати, зокрема, у працях завідуючого кафедрою релігієзнавства Таврійського (Симферопольського) університету , отця Віктора Веряскіна. А дисгармонії і дискомфортності у людських душах дуже багато через те, що здебільшого ми живемо неусвідомлено. Заболіло – тягнемось до таблетки .Нагримав начальник – ображаємося. Треба ж старатися в усьому, навіть дрібному, бачити прояв Бога. І задоволення та радість теж  вчитися одержувати від найменшого.А що часу для самовдосконалення не вистачає, то це неправда. Ті самі молитви багато часу не потребують, інша справа, що ставитися і до них, і до всіх церковних ритуалів треба свідомо, а не автоматично.Шляхів багато, різних і для кожного.

—         З ким співпрацює ваше об”єднання в Тернополі та за його межами?

—         У нас в місті, наприклад, із священнослужителями, Союзом Українок, багатьма окремими спеціалістами  галузей, що мають відношення до вдосконалення людської душі та тіла , управлінням у справах молоді міськради.А за межами – з культурними центрами багатьох областей, звідки запрошуємо компетентних людей читати лекції не лише для членів “Гармонії”, а й для всіх бажаючих тернополян.

—         Якими ж ви бачите перспективи діяльності  “Гармонії” ?

—         Насамперед шукатимем всі можливі точки дотику між різними релігіями, релігійними, науковими та філософськими течіями, різними школами та методиками самовдосконалення, вибирати з усіх них найцінніше і , об”єднаючи, використовувати задля виведення людей на новий щабель світосприйняття й розвитку.

Розмовляла Світлана МИЧКО, Тернопіль